Шрифт:
+
Колір:
Т
Т
Т
Зображення:

Будівництво сільських амбулаторій

 

У рамках реформи сільської медицини, ініційованої Президентом України, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та МОЗ України, працюють над створенням ефективних та спроможних мереж сучасних закладів первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості.

Вже розроблено типові проекти будівництва сучасних амбулаторій. Також розроблено планувальні рішення та посібник з усіма рекомендаціями — повним описом того, які мають бути фундаменти, стіни, перегородки, підлога, вимоги до внутрішнього оздоблення, санітарно-гігієнічні вимоги тощо.

Полтавщина однією з перших долучилася до реформи сільської медицини та в 2018 році в Гадяцькому районі вже розпочато роботи по будівництву трьох амбулаторійв наступних населених пунктах:

- в селі Лютенька, вулиця Дружби, Гадяцького району (дана амбулаторія зпроектована із будівництвом житла для двох лікарів);

- в селі Петрівка – Роменська,  вулиця Соборності, Гадяцького району;

- в селі Великі Будища, вулиця Травнева, Гадяцького району.

 Медичні заклади будуватимуться у рамках нової мережі первинної медичної допомоги з дотриманням принципів енергоефективності та у відповідності до нових державних будівельних норм. Розраховані на

 Вхід до амбулаторій облаштують і для людей з обмеженими можливостями. В амбулаторії також закуплять сучасне обладнання, в тому числі — телемедичне. Також вручено ключі від трьох нових автомобілів Renault Duster, які йдуть в комплекті з новими амбулаторіями.  

Високий рівень обслуговування, якість, комфорт та оперативність мають стати еталоном для сільської медицини.